Кампания за Надежда

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Кампания за Надежда

Да съберем пари за Надежда Огойска - млада жена с тежка диагноза, рак на дебелото черво.

"Претърпях няколко много сложни операции и три цикъла на химиотерапия. Нуждаех се от невероятна мотивация и сила, за да преодолея ужасните странични ефекти. Отчаянието и болката бяха последвани от кураж и надежда. С любов и вяра се борех с паник атаките и дискомфорта. Борех се за своя живот и с него, но едно от нещата, които ме крепяха бе желанието да съм добра майка и добър пример за децата ми. Да си самотна майка не е лесно", пише Надежда в социалната мрежа.

Въпреки интервенциите и химиотерапиите, метастазите се разрастват и Надежда има нужда от ново лечение. Получила е оферта от клиника в Истанбул на стойност 78 000 паунда. Парите са за нова операция, специфична химиотерапия и молекулярна терапия в турската болница.

ДА ПОМОГНЕМ!

Банка ДСК
      IBAN BG77STSA93000021658416
      BIC STSABGSF
      Христина Огойска
      в полза на Надежда Огойска

или на сметката й в британска банка
      IBAN: GB10HLFX11082712225060
      BIC HLFXGB21W36
      Nadezhda Ogoyska
      or
      Sort code: 110827
      Account N: 12225060
      Nadezhda Ogoyska

impressio.dir.bg/dusha/zov-za-…tkova-se-bori-za-zhivot-1
      Copyright © 2015 Mona Vendor. Всички права запазени.
    • Ужасяваща трагедия в семейството на поетесата Маргарита Петкова! Дъщеря й се бори с най-страшната болест

Прочети повече в Blitz.bg: blitz.bg/obshtestvo/uzhasyavas…ta-bolest_news610579.html
    • "Тя е Надежда. Учител по живеене. Има рак. Но той няма нея.... Майка ѝ се казва Маргарита Петкова. Да - същата Маргарита. Поетесата. Кой не е разплисквал емоция с нейните "Иване, Иване", "Отведи ме оттук" или "Болката отляво"? Кой??? Нейната "болка отляво" обаче днес е детето ѝ. Нейната Надежда. Казах ли ви, че Надежда също е поетеса? Не? Е, тя също има талант. Но няма време. Животът няма цена. Но спасението на Живота има. Не пречи да пишем статуси. Но има нужда от пари. Банален кеш. За здраве. И за живот. Да опитаме една братска верига, чиято формула изглежда така: "Аз, Красимир Недев, давам 50. И се ангажирам с още трима приятели, по толкова". Не мислете дали са малко или много. Ако някога сте усещали "Болката отляво", просто го направете! Дарявате ги на Надежда. Но и за собствената си надежда......

Прочети повече в Blitz.bg: blitz.bg/obshtestvo/uzhasyavas…ta-bolest_news610579.html
    • Среднощно

Аз съм. Нарочно в съня ти пристигам.
      Как смееш да спиш спокойно!
      Слушай, окото ми няма да мигне -
      ще те разстрелям със спомени!
      Тук съм. Стоя в средата на стаята.
      Не посягай да палиш лампата.
      Измориха ме разстоянията
      и пристигнах така - внезапна.
      Аз съм и тук съм. Това е главното.
      Сега ще заключа вратата.
      Как спиш на тая възглавница -
      тя пази дъха на косата ми!
      Ето - хвани, ако искаш, дланта ми.
      (Зная, че още я помниш...)
      Цяла нощ в стаята с теб ще остана.
      Утре можеш да ме изгониш.
      Господи, всичко е толкова ясно -
      аз те обичам до лудост...

Само не викай така от щастие -
      ще се събудиш!

Маргарита Петкова, майката на Надежда
      ...
    • Само за няколко дни хиляди добри хора от България и чужбина дариха над 52 000 лири за лечението на 35-годишната дъщеря на поетесата Маргарита Петкова - Надежда Огойска.
    • Ще кажа какво мисля.
      Направих кампания за нея, дарих и пари, не малко пари, дотук добре.

Но не ми се харесат всекидневни ухилени физиономии. Не ми харесват и физиономии на болнИци, страдащи. Не ми харесват.

Знаете ли какво? Не знаете.
      Болката има нужда от усамотение, от вторачване, от осъзнаване - не ми дреме колко дълго й се "наслаждавал" или е разсъждавал - не личи.

Бъдете скромни, когато ви боли. Не крещете! Покажете високо ниво на интелигентност. Покажете високо ниво на възприемане на света.
      А ако ви боли, го кажете веднъж на 1000 години ...

Не обичам лицемерието, дори и то да компенсира болестта.
      Необходимо е вглеждане у себе си.
      не бягства!