Таро и магии

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Таро и магии

Хората, които ме познават малко или много, знаят моето мнение за магиите.
      Наскоро имаше доста конфликтни комуникации в един друг форум, където хората си настояваха, че имат магии. Общо взето спорехме, нищо необичайно, като цяло не приеха моите аргументи, останаха си с идеите: имат магии и т.н.

Само, че аз като таровед много лесно мога да разбера дали изобщо има подобни намеси, инвенциите за такива, защото реално никой няма ефективната способност да прави магии, какъвто и да е той.

Та, започвам с първата дама:
      Има ли М. направена магия?

Императрица, 5 жезли, Крал меча
      :D
      Какво мислите вие?
      Pulvis et umbra sumus.
    • Не, мързи я и се ядосва, че нещата не стават както тя иска, с тропане на крак. Трудно й е да порасне, но категорично трябва да го направи, не може да продължава така. Претенциите са абсолютно стопирани и няма почва за тях и тя добре го знае.
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Има ли Л. магия?

9 чаши, Страшен съд, Император

Какво да кажа, освен че фантазиите наистина трябва да имат своя край, защото, видно е, при упоритото им персистиране, всичко се затлачва в един момент. Като задръстена тоалетна, в която продължаваш да изливаш ..... и да пускаш водата, надявайки се на някакъв отход. Не става.

Съжалявам за много грозната метафора, просто това ми дойде някак отвътре, аз ви казвам, някой друг ги пише тия мнения вместо мен понякога :D
      DIGNITY ALWAYS WIN.
    • Mona написа:

Хората, които ме познават малко или много, знаят моето мнение за магиите.
      Наскоро имаше доста конфликтни комуникации в един друг форум, където хората си настояваха, че имат магии. Общо взето спорехме, нищо необичайно, като цяло не приеха моите аргументи, останаха си с идеите: имат магии и т.н.

Само, че аз като таровед много лесно мога да разбера дали изобщо има подобни намеси, инвенциите за такива, защото реално никой няма ефективната способност да прави магии, какъвто и да е той.

Та, започвам с първата дама:
      Има ли М. направена магия?

Императрица, 5 жезли, Крал меча
      :D
      Какво мислите вие?
      По всички правила на Таро науката, магия няма.
      Наблюдава се желание за доминация, неуспехи в социалното израстване, които се изразяват в - защо на другите, а не на мен?, както и желание за контрол.
      Става дума за жена между 35/40 години, която е сама.
      Pulvis et umbra sumus.
    • curi0us написа:

Има ли Л. магия?

9 чаши, Страшен съд, Император

Какво да кажа, освен че фантазиите наистина трябва да имат своя край, защото, видно е, при упоритото им персистиране, всичко се затлачва в един момент. Като задръстена тоалетна, в която продължаваш да изливаш ..... и да пускаш водата, надявайки се на някакъв отход. Не става.

Съжалявам за много грозната метафора, просто това ми дойде някак отвътре, аз ви казвам, някой друг ги пише тия мнения вместо мен понякога :D
      При този човек има тотално неглижиране на човешките отговорности и задължения от гледна точка на социална агажираност, като плащане на данъци и социално ангажиран живот. Потъване в блатото на родителски контрол, който е придобил формата на опит за контрол върху естествените процеси в природата.

9 чаши - обикаляне на църкви, молитви, научаване наизуст на молитви, инфантилна религиозност.

П.С. Хората от курса знаят прекрасно какво значи и 9 чаши, ето сега е моментът да я видите в цялата й "светлина".
      Pulvis et umbra sumus.
    • Тарото ще ме извини, че ще го занимавам с простотии, но се налага.
      Както само вижда, всички са побеснели от магии и живеят в някакви филми. Но то е дълготърпеливо, ще понесе и това.

А аз пък ще им кажа - нямате магия. Просто сте некадърни да управлявате живота си и да живеете със себе си. Да понесеш живеенето не е лесна работа.
      Pulvis et umbra sumus.