Момиче от коя епоха си?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Момиче от коя епоха си?

Момичета (а и момчета) :) коя от всички човешки епохи най-много ви привлича и искате да живеете там или поне за мъничко да се пренесете, ако имаше машина на времето?
      Обяснете и защо, може и със снимки (не ваши де) :D :S 8|

Малко фън не е излишен :)

Ако пишат достатъчно хора, ще направя и анкета, може и вие да направите, ако ви се занимава :)
      Stay soft. It looks beautiful on you.
    • Пиратка от 17ти век !!! :D :P
      Images
      • 13495050_10153895022194412_6369939591295269092_n.jpg

12.03 kB, 236×236, viewed 21 times
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Ахахаха :D ами грабим някъде около Испания, базовият ни лагер е на Барбадос... Отскачаме до Порто Рико да играем покер и да се запасяваме с бурета с ром !!! 8o
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
    • Корабът ми се казва Синята Рокси :D а ти ?
    • Хаха Рокси, на моя вълна си. :thumbsup:

Има един сериал Black sails ,ако не си го гледала, задължително сваляй, жесток е. Мен оттам ме залови същата идея. :D

Аз си падам по доста епохи, една само не мога да избера.

Ренесансът ме привлича, особено в Италия - изкуствата и постиженията на науката по това време. Да Винчи, Рафаел, Ботичели... По едно време правих проучване и изчетох всевъзможни книги за Борджиите, Медичите, Сфорца и тнт. Някоя от тях ще да съм. :D Една статия, която използвах за най-известните жени от Италианския Ренесанс ме впечатли.

Много ме влече и периода между двете Световни войни. Музиката, дрехите, прическите също. Има една изисканост, женственост, която ме грабва. Определено стил Хепбърн. <3
      Images
      • 0E546852-E2B8-4C11-B624-D009E134B2A9.jpeg

31.42 kB, 233×320, viewed 26 times
      • 8F4A897C-862A-4F72-93BB-0D6E910170D5.jpeg

42.9 kB, 432×600, viewed 24 times
      • 6F83864A-A1CB-4443-8DC8-284D57E9FEB4.jpeg

88.14 kB, 635×902, viewed 18 times
    • Moon, сериалът изглежда супер, мерси ! Тъкмо нещо такова ми се гледа :)
    • Mona wrote:

Момичета (а и момчета) :) коя от всички човешки епохи най-много ви привлича и искате да живеете там или поне за мъничко да се пренесете, ако имаше машина на времето?
      Обяснете и защо, може и със снимки (не ваши де) :D :S 8|

Малко фън не е излишен :)

Ако пишат достатъчно хора, ще направя и анкета, може и вие да направите, ако ви се занимава :)
      Бих посетила всяка една епоха - всичко ми е интересно. От предбиблейски времена до сега :D
      А за живеене - още по- трудно ще избера ?(
      Със сигурност ще искам да поживея в древен Египет, Шумер, дрееевна Гърция, там по времето когато Боговете са слизали на Олимп, някъде в Ренесанса също. Така, ако може в близкото обкръжение на Леонардо да Винчи. В средните векове някъде в Корсика също бих поостанала. В индианското племе дакота също бих поживяла някоя и друга година :D
      Май много станаха, а има и още :(
      Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.