Суеверия и поличби

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Суеверия и поличби

Половината българи са с червен конец на ръката. Как си обяснявате това?

Разбира се, темата се отнася до всички знайни и незнайни поверия/суеверия.
      И какво мислите за поличбите, за знаците, които получаваме?
      Stay soft. It looks beautiful on you.
    • Lora wrote:

Това с червения конец наистина го има, и май всеки втори вече е с такъв, и аз самата носих няколко месеца , докато в един момент вътрешно поисках да го махна, сега по-скоро го възприемам като нещо весело и цветно да имам на ръката.

Лично аз вече не вярвам нито в поверия, нито в суеверия. Счупеното носело щастие, едва ли, човек и цял сервиз да счупи, си е все тая. Същото мисля и за котките.

Има обаче нещо друго, понякога се усеща движение, нещо като полъх от съдбата или там квото и да има, и понякога накуп се получават нещо като знаци. И съм забелязала, че в такива моменти сънищата стават особено описателни. Може би започваме да усещаме други честоти, знае ли човек .
    • Това с тия червени конци е страшна мания, все едно някой е получил божия закрила
      Неслучайно пуснах тази тема, за да отграничим глупостта от синхроничността.
    • Направо не знам как успяват "да живеят" деня си суеверните хора. Като се започне от това с кой крак си станал сутринта, с кой си прекрачил прага, обул си чорапа на обратно, ауууу- не разказвай лошия сън до 12 на обяд, счупеното, котката... ами ако забравиш да си сложиш от "късметлийския" парфюм (имах позната с такова суеверие и беше голяма драма когато парфюма свърши!). Та тези хора мислят само как да избягат от "лошия" късмет. А ако се случи да не изпълнят ритуала си - започва се едно проектиране на лошия сценарий, като той неминуемо се случва накрая.
      Котката ми е чисто черна, няма нито едно бяло косъмче. По цял ден ми минава пътя :) Трябваше вече да съм на оня свят :evil:
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Дара, на вашето внимание. Аз мисля, че Дара е много страшна, черна котка е, направо е страшна. Всеи ден мисля с кой крак и с коя ръка отварям вратата. Горкото ми животно, то не знае колко сме ние всичките зле, а то е по в час и винаги е било.

• Луси Кармен. Предната седмица навърши 17 г
      Най-смешното е, когато в къщи са идвали майстори, големи яки мъже и казват "Госпожо, моля ви да махнете котката, много ни е страх."
      Images
      • Lusi.jpg

22.15 kB, 405×302, viewed 104 times
      La vie en rose

The post was edited 1 time, last by Armid ().

• Да ти е жива и здрава, това е дори отвъд столетието за котките.

А тия не знам кви майстори са, ама са много зле. Спирам дотук, че ще кажа нещо много грубо.
    • Нова Загора ръсят захар срещу катастрофи -
      "Предприемайки тази инициатива, общинското ръководство се основава на древно предание, според което, ако пътищата се поръсят със захар, това ще прогони злата прокоба", гласи съобщението в сайта на община Нова Загора.

източник
    • Когато на теб или твой близък предстои пътуване, не се изхвърля боклука преди тръгване!!!!

В никакъв случай, оставяте го в къщи да се размирише хубаво докато се върнете!

• Не оставяй книгата, която четеш отворена, защото дяволът ще я прочете, а ти ще забравиш какво си научил.
      Това вече е достоен сюжет за "Викторианска готика"!
      La vie en rose
    • Няма място в другите теми, ще питам тук. Случвало ли ви се е, когато видите бременна, да познаете пола на бебето?
      И изобщо, може ли да се познава по някакъв интуитивен начин това?
    • Didi wrote:

Няма място в другите теми, ще питам тук. Случвало ли ви се е, когато видите бременна, да познаете пола на бебето?
      И изобщо, може ли да се познава по някакъв интуитивен начин това?
      Случва ми се винаги, от Таро нямам нужда.
      Така е, че да - може. А и изобщо, ако визираме конкретно Таро, то е само помощен инструмент - ако нямаш връзката в мозъка си, никакви други методи няма как да помогнат.
    • Понеже говорим за суеверния българин, това се вписва идеално в контекста, макар да отвява в други полета:

Stefan Ivanov

14 часа · Редактирано ·

Филмът на века - "време разделно". романът на столетието - "под игото". актуалният кич на часа, но не и на милениума - паметникът на самуил, защото дъното е поне двойно. най-често пък петорно. симптомите са видими, въпреки ослепителните сили и процеси като при беласишката битка - не в буквално - а в културно, образователно и цивилизационно отношение. и заболяването е ясно. националното ни време не е човешко и не е сега. няма да се промени даже и "молоко" да се съберат отново и всеки ден да пеят пред народното събрание "the time is now". хич не сме в настоящето време. а колко, в проценти, хора знаят масово и целокупно нещо различно от това, което някога са знаели в основното училище или гимназията? кой въобще е слушал някъде нещо за съвременно изкуство? кой как си е разширил полето, любопитството, интереса? развълнуван слушатело-зрител казва - "нали си имаше изкуство едно време достатъчно, ама и сега ли имало, казвате?". време разделно отвсякъде. и следващата улица ли ще бъде сляпа? или поне ще свети в тъмното. darkness is not coming. тука си е от доста време. само се разполага и намества, за да му е по-удобно. и цялата захар на страната няма да помогне. друго е нужно.