Духът, премахващ 10000 препятствия

Използваме бисквитки. Продължавайки да разглеждате сайта вие се съгласявате с употребата им. Детайли

• Духът, премахващ 10000 препятствия

Квинтесенцията на тази тема ще е: "докато си почивам, да взема да свърша нещо". Ще започнем работа с една доста тънко направление в китайската метафизика - Ци Мен. Може да говорим за тази система доста, но мисля че по-добрият вариант е направо да започнем да я прилагаме. Един от основните елементи в тази система са различните структури, които можем да използваме за "привличане" и "натрупване" на късмет. Тези структури се формират в различно време и в различни посоки. Съответно нашата задача е да се възползваме от благоприятното съчетание на време-пространство и да извличаме ползи. Първият магически инструмент, с който трябва да се снабдим е компас. Естествено, задачата му е да ни помогне да се ориентираме в посоките, особено ако сме на непознато място. Следващото, което трябва да знаем е духът, с който ще работим. Става дума за Джи Фу "този който разсейва всички злини". Този дух е събирателен образ на всички високопоставени личности, всеки който заема висока длъжност, всеки, от когото зависите в една или друга степен и от това какво решение ще вземе. "Мобилната версия" за работа с този дух е много проста, особено е подходяща за хора работещи в офис, за хора които трябва постоянно да преговарят с партньори, да оформят сделки, да договарят доставки, поръчки, да пращат важни писма. Въобще всяко действие, което правите с друг човек и искате да извлечете полза от него или като минимум да не срещате трудности и неочаквани препятствия. Освен в работна, динамична среда, до Джи Фу е хубаво да се прибягва и във времето за почивка. Когато не сме заети, отдъхваме, седим в парк, кафе, мол и подобни. Как става самата работа с този дух. Просто е. Джи Фу винаги трябва да е зад гърба ви. Съответно трябва да знаем в коя посока се намира в момента той, и да се обърнем с гръб към тази посока. Към него трябва да се обръщаме като към всеки началник, с уважение, а той ще измисли най-добрият вариант за решение на проблема. Ще дам таблица за идната седмица с направленията, в които се намира Джи Фу:
      07:19 - 08:0808:08 - 09:4509:45 - 11:2311:23 - 13:0013:00 - 14:4014:40 -16:1616:16 - 17:06
      12.11.2018 г.ЮИЮЗСЗИЮЗСЮ
      13.11.2018 г.ЮСЗЮЗЮИИЮЗС
      14.11.2018 г.ЮЗЮИИЮЗСЮИЗ
      15.11.2018 г.ИЮЗСИЗСИЮ
      16.11.2018 г.СЮЗЗСИЮСЗЮЗ
      17.11.2018 г.ЗСИЮСЗЮЗЮИИ
      18.11.2018 г.ИЮСИЗСЗЮЗЮИ
      В таблицата виждаме датата, по хоризонтала интервала на китайския час - начало и край и направленията, в които се намира Джи Фу. Например, ако в понеделник, между 08:00 и 09:00, трябва да пратите важно писмо, отчет или да се обадите на някого, от когото очаквате проблеми, Джи Фу се намира на ЮЗ. Това означава, че когато предприемете действие, застанете с гръб в тази посока. Обърнете се към него с желание за помощ, както го усещате. В обедната почивка 11:23 - 13:00, застанете с гръб на Изток. Добрият късмет се получава с натрупване :).
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина
    • Armid написа:

Как можем да разберем за всяка дата и час къде е този приятен господин?
      Привет!

В уводния пост съм дал таблица за предстоящата седмица, заедно с времето и посоката, в която се намира Джи Фу.
      "Для каждого из них есть срок названный, и для каждого срока - запись." - Ибн Сина
    • Да, видях за идната седмица, но ме интересуват и други дати. Както и времето - тези часове са по китайското време? Трябва да проверим часовата разлика с Бг или там където се намираме?
      Нима животът не е само капчица роса?
      La vie en rose
    • Планирам да пускам таблица седмица за седмица, в зависимост от интереса. За напред ще давам и графика на специални структури за конкретни цели.

Важно е да се помни, че ефекта е с натрупване!

В тази таблица времевия интервал е сметнат за София, единственото което трябва да се направи самостоятелно е да се определи посоката за конкретното място, в което се намирате.
    • Vendor написа:

Планирам да пускам таблица седмица за седмица, в зависимост от интереса. За напред ще давам и графика на специални структури за конкретни цели.

Важно е да се помни, че ефекта е с натрупване!

В тази таблица времевия интервал е сметнат за София, единственото което трябва да се направи самостоятелно е да се определи посоката за конкретното място, в което се намирате.
      Благодаря, започвам да го ползвам още сега и ще споделя впечатления.
      Т.е. ако отида в часова зона с 1 час назад, трябва да извадя по 1 час от дадените часове, нали така, за да важат за съответната часова зона?
      La vie en rose
    • Ако се наложи да пътуваш в друга страна, пиши ми, ще направя проверка за конкретния град.
    • 20.11 вечерта и на 21.11 ще съм в Братислава по работа и наитина ми е важно всичко да мине по план. Така че ще съм благодарна, ако дадеш някакви насоки :)
      La vie en rose
    • Armid написа:

20.11 вечерта и на 21.11 ще съм в Братислава по работа и наитина ми е важно всичко да мине по план. Така че ще съм благодарна, ако дадеш някакви насоки :)
      Да, може да се използва таблицата за София, като се извади един час. Като наближи, ще пусна таблицата и за интересуващите те дати.
    • 07:26 - 08:1308:13 - 09:4809:48 - 11:2411:24 - 13:0013:00 - 14:3414:34 - 16:1016:10 - 16:57
      19.11.2018 г.СИЗСЗЮЗЮИЗС
      20.11.2018 г.СЗЮЗЮИСЗСЮЗИ
      21.11.2018 г.ЮИЮЗС ЮЗИЮ СИ
      22.11.2018 г.СЮЗИЮ СИЗЮЗ
      23.11.2018 г.ЮЗЮЗСЮСИЗСЗ
      24.11.2018 г.СЮ СИЗСЗЮИ
      25.11.2018 г.СИЗСЗСИИЮИЮЗ