Важна тема Тълкуване на сънища

• Сънувах,че съм в апартамента на баба ми и дядо ми (още за живи и здрави) и спя на леглото си там.Събудих се и осъзнах,че са ми паднали два зъба.Не помня да ме е боляло,но когато станах,просто знаех,че са паднали.Един кътник и един от предните.Като станах от леглото ги видях на него.Кръв обаче нямаше.Помня,че се погледнах в огледалото и видях,че наистина предния ми зъб го няма,даже опипах дупката с език.
      По принцип имам проблемни зъби,много ми се развалят,но никога не ми е ваден железен зъб.Почти всичко в устата ми е пломбирано.Това е нещо,което много ме е тормозило,защото мине не мине време и пак цъфне кариес,макар че зъбите ми са идеално подредени,бели и спазвам отлична хигиена.Рядко ме и боли,просто осъзнавам,че имам дупка,отивам на зъболекар и се оказва,че почти съм стигнала до пулпит и не съм разбрала.За сметка на това пък,седна ли на стола,много ме боли.
      Не мисля,че сънят е свързан със зъбите ми по някакъв начин,независимо ,че скоро трябва да ида на преглед.Но трябваше да спомена.
      Четох поста на ljubavi по-горе в темата и преди съм чувала,че да ти падне зъб на сън вещае лоши новини,смърт на близък човек,сериозна болест.Не съм сънувала досега подобно нещо и нямам как да се доверя на опита си.Честно да си кажа-замислих се.
      Около мен има лични проблеми в момента,на кръстопът съм и трябва да взема решение,което ще има сериозен отзвук в живота ми.Не знам защо,но някак си интерпретирам загубата на зъби в съня ми като загуба на част от себе си.Четох,че ако насън ти падне кътен зъб или от крайните,значи смърт и/или болест на далечен роднина или познат,а ако е от предните-на близък роднина и човек.При мен обаче бяха и двете.Затова мисля,че по всяка вероятност няма връзка с подобно нещо.
      Мисля,че става дума за мен самата.Още повече ,че в съня си се погледнах в огледалото и се наблюдавах.Каня се да прекратя нещо тези дни,което беше голяма част от живота ми и част от мен самата.Може би този сън е знак,че губя част от себе си,взимайки това решение?
      Преди седмица някъде пък,сънувах починалата си прабаба в къщата й на село,с нея беше и починалата сестра на моята баба.Не помня разговори,само помня,че питах прабаба ми как е и я целунах по челото.Пак се замислих,защото рядко сънувам починали роднини и близки,а за съжаление в последните 5 години си отидоха много мои роднини и близки до семейството ми хора.Пак в този интервал сънувах как Гарденията,която ми подари много важен човек е цъфнала с големите си бели цветове,а в действителност има пъпки от няколко месеца,но просто отказва да цъфти.
      Честно казано не обръщам голямо внимание на сънищата си по принцип,но напоследък се замислям.Не съм опитна в тълкуването на сънища и избягвам да приемам написаното в интернет и в съновниците присърце.
      Как бихте тълкували тези неща вие?
      Смятате ли,че ако сънувате,че примерно говорите по телефона с някого,когото не сте чували от много време, е знак,че трябва да му се обадите наистина?
    • Аватар

Moon написа:

Смятате ли,че ако сънувате,че примерно говорите по телефона с някого,когото не сте чували от много време, е знак,че трябва да му се обадите наистина?
      Не, не смятам. Без да се разпростирам твърде надълбоко във фройдистката психология, сънят има два вида функция : или компенсаторна, или просто изпълняване на желание. В твоя случай е второто. Аз например сънувам че целувам и говоря с един човек, когато вече болезнено почне да ми липсва (интересно, снощи си пожелах да го сънувам, но не стана...)
      За зъбите не се тревожи - аз много се панирах преди, докато не почнах да сънувам как падат толкова често, че досега цялата ми рода да е измряла. Има теория, в която съм склонна да вярвам, че това са детски спомени от периода, когато са падали млечните зъби.
      Иначе, обикновено се усеща, кога един сън има значение и кога - не. Едно такова тревожно чувство те обзема и дори нищо лошо да не се е случило в самия сън, просто не можеш да го забравиш.
      "— А сега ми кажи защо говориш непрекъснато за добри хора? Ти да не би всички да наричаш така!
      — Всички — отвърна арестантът, — зли хора на света няма.
      — За пръв път чувам такова нещо — усмихна се Пилат..."
    • Аватар

Roxelane написа:

Иначе, обикновено се усеща, кога един сън има значение и кога - не. Едно такова тревожно чувство те обзема и дори нищо лошо да не се е случило в самия сън, просто не можеш да го забравиш.

Благодаря,че писа,Roxelane!
      Така е,съгласна съм.
      Обикновено след като се събудя,чувствам много силно преживяванията от съня,независимо дали са приятни или не. Сънят,в който разговарях с моя дългогодишна позната и ментор по телефона,си беше направо като кошмар. Докато говорех с нея и я молех за съвет за нещо,в апартамента над моя ставаше нещо ужасно,хора пищяха,крещяха,все едно ги колят. Аз самата си представях кръв и смърт докато ги слушах и грабнах инстинктивно нож от шкафа,но не затворих телефона. Събудих се и се чувствах ужасно. Все едно ще се случи нещо лошо. Тогава си помислих,че може би наистина трябва да й се обадя,не сме се чували от 6,7 месеца вече. Предполагам това показва трудната ситуация,в която се намирам и желанието ми да получа съвет и напътствие от нея. :)
    • Сънувам, сигурна съм, сутрин като се събудя имам някакви бегли (ама наистина бегли) спомени, но много бързо се изпаряват. Ако запомня сън, то това е веднъж-два пъти в годината. И явно е бил много ярък. Как е при вас? Помните си сънищата всяка нощ или рядко?
      • Утре ще задуха утрешният вятър. Японска пословица
    • Аватар

Armid написа:

Сънувам, сигурна съм, сутрин като се събудя имам някакви бегли (ама наистина бегли) спомени, но много бързо се изпаряват. Ако запомня сън, то това е веднъж-два пъти в годината. И явно е бил много ярък. Как е при вас? Помните си сънищата всяка нощ или рядко?

Колко често сънувате? Помните ли сънищата?
      има специална тема.
      jọwọ gbogbo àwọn tí ó fẹràn oorun, lọ si ipamo ki o si gbagbe mi - wo awọn ẹmi rẹ nija ilana ati ìbànújẹ, kọrin ìbànújẹ songs nipa awọn owurọ ti aye - emi o si lọ, emi o si tẹle Papa Legba ...
    • Сънувах,че съм ядосана на мъжа ми.Разказваше ми за изневерите си с подробности.Започнах да се приготвям да го напусна.Отидох да се разходя да изпусна парата и да се успокоя.Той ме настигна и носеше бебето на ръце.Каза ми,че в двора има 3 големи смока(змии) а Екатерина е лежала неподвижно сред змиите и той много се е уплашил да не е ухапана и мъртва.Следващата сцена е как виждам Б(мъжа ми) отпред в двора отива при змиите и хваща едната.Беше ужасно голяма,дълга.Опита се да го ухапе,но той я удари в цимента.Движението беше като с камшик.Много ми е криво и само го мисля какво значи това.